Medlemmer

Akupunkturligvis Akupunktør Njalsgade 23d www.akupunkturligvis.dk
Alma Cafe & Restaurant Isafjordsgade 5-7 http://cafealma.dk
Amoxa Akupunktør og Jordmoder Langebrogade 25 http://amoxa.com
Anita falslund Kosmetolog Isafjordsgade 15 anitafalslund.dk/
Antik Keramik Antik Isafjordsgade 8
ART BY KLEIN v / Jan Klein Kunst Drechselsgade 4 B, st. tv. http://www.kleinkunst.dk/
Art-Lui Galleri og Atelier Galleri Isafjordsgade 4 https://www.hellelouise.dk/
AU BISTROT Restaurant & Cafe Snorresgade 1 http://aubistrot.dk/
Begravelsesforretning Islands Brygge Begravelse Leifsgade 6 http://www.info-bedemand.dk/
Bettina Andersen (Brodøsen) Kunsthåndværk Isafjordsgade 13 http://www.bettinaandersen.dk/
Bravissimo Bryggen Isbar Islands Brygge 5 https://www.facebook.com/BravissimoBryggen
Bryggebilen Delebiler Halfdansgade 24, 4 tv http://bryggebilen.dk/
Bryggens Galleri og Atelier Atelier Njalsgade 1, kld http://www.imgross.dk/
Bryggens pizzaria Take Away Leifsgade nr 9 http://www.bryggenspizza.dk/
Cabello Frisør Islands Brygge 21 http://www.cabello.dk/
Cafe Langebro Ølbar Islands Brygge http://cafelangebro.dk/
Cafè Nöah Cafe Viggo Kampmanns plads 5 www.nöah.dk
Charcuteriet/ Fiskebørsen Charcuteri/ Slagter Thorshavnsgade 16 kld. tv http://charcuteriet.dk/
Deleuran’s Blomster Blomster Thorshavnsgade 28, kld http://www.deleurans-blomster.dk/
dinBabuska Børnetøj og Leg Gunløgsgade 19 http://dinbabuska.dk
dinHypnose Hypnose Artillerivej 90, kld. www.dinHypnose.dk
Dorte’s Foder og Dyreartiker Dyreartiker og foder Njalsgade 24 A, st. th https://www.facebook.com/dortesfoder
Dvæle Kunst galleri Reykjaviksgade 2 http://www.dvaele.blogspot.dk/
EDC Poul Erik Bech Ejendomsmægler Egilsgade 4 58587525
Egils Deli Islands Brygge 23, st th https://www.facebook.com/egilsdeli/
Eminentia Frisør Egilsgade 32, kld http://eminentia.dk
EnergyBliss Coach & spirituel guide Hans Hedtofts Gade 8, 4.tv, www.energybliss.dk
Estate Ejendomsmægler Islands Brygge 7 Estate
Everyday Yoga Yoga Njalsgade 23d http://everydayyoga.dk
FeetBack fysioterapi Fysioterapi og reformer-pilates Gunløgsgade 3 http://www.feetback.dk/
Flying Tiger Detail Thorshavnsgade 28 http://tiger.dk
Formverk Kunsthåndværk Thorshavnsgade 12 http://formverk.dk/
Fürst Advokat Advokat Islands Brygge 26 http://www.fuerst.dk
Genbryggen Genbrugsbutik Reykjaviksgade 2, kld https://www.facebook.com/GenBryggen
Go Boat Bådudlejning Islands Brygge 10 www.goboat.dk
Greenify Planter Sturlasgade 8 http://greenify.dk/
Hair by Dahl Frisør Islands Brygge 1 http://www.hairbydahl.dk/
Havnestadsklinikken Fysioterapi og motion Kigkurren 8 d http://www.havnestadsklinikken.dk/
Il Buco/ Alimentari Vin, kød og kærlighed Njalsgade 19C http://www.ilbuco.dk/
ILash & Brows Skønhed Egilsgade 22, kld. tv http://ilashbrows.dk/
Inca Copenhagen Bolig & Livstil Jens Otto Krags Gade 13, 1. -3 www.incacopenhagen.dk
Isblomsten Blomsterhandler Isafjordsgade 2 http://www.isblomsten.dk/
Islands Brygge VVS vvs http://facebook.com/islandsbryggevvs
Jespersen Tryk + Digital Trykkeri Ved Langebro 1 http://www.jespersentryk.dk/
Kilting Autoriseret EL-installatør Egilsgade 40-42 http://www.kilting.dk/
Kiropraktorerne Islands Brygge Kiropraktik Islands Brygge 17, st.th www.kirohavn.dk
Klinik for fodterapi Fodterapi Egilsgade 28
Krop kopenhagen Zoneterapeut Egilsgade 22, kld. 2300 Kbh S Kropkopenhagen.dk
Kropumulig Zoneterapi og massage Kigkurrren 8F, stuen http://kropumulig.com/
L’unica Interieur Artillerivej 52 https://www.facebook.com/butiklunica/
Liv’s Pølser Pølsevogn Islands Brygge 3 60732474
Lucky Shop Diverse Njalsgade 35
maling.dk Maling m.m. Isafjordsgade 3 http://maling.dk
Marck Fink /// Art & Graphic design Kunst Gunløgsgade 11, kld. www.marck.dk
Min Bolighandel, Islands Brygge – Ørestaden – Amager Ejendomsmægler Artillerivej www.minbolighandel.dk
Min Helsekost Økologisk købmand Islands Brygge 25 https://www.facebook.com/minislandsbrygge
Mine Camilla Olsen Lyd & Psykomotorisk Terapeut Kigkurren 6-8, st mineco.dk
Monika Petersen, Art Prints Illustrationer Gunløgsgade 7, kld. tv http://www.monikapetersen.com/
Morells Kager & Brød bager Egilsgade 35 https://www.facebook.com/Morells-Brød-og-Kager-1544683292286920
Morro I/S Kosmetolog Islands Brygge 17, st. th. www.morro.dk
Nicolai Appel, Guldsmed Reykjaviksgade 2 www.nicolaiappel.dk
Njal Foto Fotoudstyr Njalsgade 22 http://njalfoto.dk
No217 Bolig & Livstil Gunløgsgade 15 http://no217.dk/
OnoMana Artillerivej 148, st.tv. http://www.onomana.com/
PakhusYoga Yoga Njalsgade 19C, st.mf. http://pakhusyoga.dk
Peter Seistrup Bolig & Indretning Egilsgade 4 www.pseistrup.dk/
Psykologhuset Bryggen Psykolog Reykjaviksgade 4, st. th www.psykologerne.dk
Purløg og Persille Barselstøj Kigkurren 8 http://purlogpersille.dk
Retrograd Antik Gunløgsgade 7
Roast Coffee Kaffe Thorshavnsgade https://roast.com/
Rosenmetoden v Karen Vinding Rosenmetoden Gunløgsgade 43 kld tv www.karenvinding.info
Sanne Ragnvald Njalsgade 23d, 2300 Kbh S www.s-ragnvald.dk
sanselig.dk Zoneterapi & Helsekost Njalsgade 23d http://sanselig.dk
Saxkjær a-huset Frisør Islands Brygge 79F http://saxkjaer.dk/
Scarpetta Islands Brygge http://cofoco.dk
Schultz & co Design, Retro og antik Gunløgsgade 19 40140480
Sexologiskolen Undervisning, terapi & rådgivning Gunløgsgade 1 st. http://sexologiskolen.dk/
Shhhy vi syr Skrædder Thorshavnsgade 22 http://shhhy-vi-syr.dk/
Slowmotion Massage & Pilates Egilsgade 22 http://www.slowmotion.dk/
SMUK Kosmetolog Njalsgade 22 http://www.smuk.dk/
SMYKS Hobby Isafjordsgade 3 http://www.smyks.dk/
Sparekassen Sjælland, Islands Brygge Privat afdeling Bank Islands Brygge 43 www.spks.dk
Studio Arhoj Keramik Kigkurren 8M www.arhoj.com
Sushiya/ wokaway Take Away Thorshavnsgade 18 http://www.sushiya.dk/
tandlægen.dk Islands Brygge Tandlæge Kigkurren http://islandtand.dk/
TangoBar Tango& udlejningslokaler Njalsgade 23D http://tangobar.dk/
Tigertræning Børnekultur & Musik Egilsgade 34, kld. www.tigertraening.dk
Tobis Café Cafe Leifsgade 3 http://www.tobiscafe.dk
Toft vin Vin og Kioskvarer Islands Brygge 25 http://www.toftvin.dk/
Tryk Massage Massage & sangundervisning Kigkurren 8t, kld http://www.trykmassage.dk/
TS Smørrebrød Smørrebrød Islands Brygge 7 http://tssmørrebrød.dk
Varmt vand fra solen Solenergi Gunløgsgade 43 http://www.varmtvandfrasolen.dk/
Vaskbar Vaskeri Leifsgade & Isafjordsgade https://www.facebook.com/vaskbar/
VEDI Optik Optik Isafjordsgade 1 http://vedi.dk
Vinterbad Bryggen Forening http://www.vinterbadbryggen.com/
Yo Studio Sturlasgade 14 M1 www.yostudios.dk/
Zen kropsterapi og velvære STAY Copenhagen. Islandsbrygge 79 a https://zen-klinik.dk/
ZoneEnergy Zoneterapi Egilsgade 22 st www.zoneenergy.dk